Google+
Program animacji TV

Przegląd filmowy

Nauka animacji

O animacji...

"Czerń jest tajemnicą. Światło wydo-
bywa z niej tylko fragmenty. Kino jest dla mnie spotkaniem ze światłem i mrokiem."

                                          Piotr Dumała

Polecamy wywiad z artystą w Magazynie Filmowym 4/32 (kwiecień) 2014

„Zajączek Parauszek” w Bułgarii, Serbii i Korei

Aktualności » „Zajączek Parauszek” w Bułgarii, Serbii i Korei

2013-06-28

Powoli zbliża się wrześniowa premiera telewizyjna pierwszych trzynastu odcinków „Zajączka Parauszka” z łódzkiego studia Se-ma-for. Jak się okazuje, polska produkcja oczarowuje nie tylko recenzentów w kraju. Pierwszy odcinek pt. „Klucz” zakwalifikował się do konkursów już trzynastu międzynarodowych festiwali.

Ostatnie wiadomości pochodzą z bułgarskiej Warny i serbskiego Čačaku. W obu miastach odbywają się istotne na globalnej mapie wydarzenia. Światowy Festiwal Filmów Animowanych w Warnie swego czasu był jednym z największych i najważniejszych na świecie. Zawieszony w roku 1989 na skutek zawirowań gospodarczych w Bułgarii, w 2011 pojawił się w nowej odsłonie, otoczony patronatem ASIFA. Tam „Parauszek” pojawi się w kategorii seriali telewizyjnych. Międzynarodowy Festiwal Animacji AnimAnima organizowany jest z kolei od roku 2007 pod patronatem Ministerstwa Kultury Republiki Serbii. Do udziału w wydarzeniu zapraszani są twórcy z całego świata, poruszający się w technikach od animacji klasycznej po współczesne techniki komputerowe. „Parauszek” wystartuje w kategorii filmów dla dzieci i młodzieży.

 

Serial zawalczy również w pitchingu SPP Project Competition 2013 w Korei. W projekcie do roku biorą udział nowe animacje lub planowane produkcje z całego świata, zyskując niezwykła okazję do promocji, pozyskania koproducentów lub dystrybutorów. W roku 2013 do pitchingu w Seulu zakwalifikowano 20 projektów z całego świata. „Zajączek Parauszek” jest jedyną produkcją z Polski.

„Zajączek Parauszek” jest pierwszym od dekady serialem lalkowym produkowanym w Polsce. Dzięki niemu Se-ma-for powraca do chlubnej tradycji produkcji najwyższej jakości animacji dla dzieci. 

Źródło:

Informacja prasowa Se-Ma-For

  • Dodaj link do:
  • facebook.com