Google+
Program animacji TV

Przegląd filmowy

Nauka animacji

O animacji...

"Czerń jest tajemnicą. Światło wydo-
bywa z niej tylko fragmenty. Kino jest dla mnie spotkaniem ze światłem i mrokiem."

                                          Piotr Dumała

Polecamy wywiad z artystą w Magazynie Filmowym 4/32 (kwiecień) 2014

6. edycja festiwalu Animator już 13 lipca!

Aktualności » 6. edycja festiwalu Animator już 13 lipca!

2013-07-01

W lipcu Poznań po raz szósty stanie się stolicą animacji. W ciągu siedmiu festiwalowych dni widzowie będą mieli okazję uczestniczyć w kilkudziesięciu wydarzeniach. Odbędą się retrospektywy, przeglądy tematyczne, premiery, projekcje z muzyką na żywo, koncerty, warsztaty i wykłady. Festiwalowym przeglądom towarzyszyć będzie Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych.

 

 

„Ambicją Animatora było, jest i będzie umożliwianie zapoznania się polskiemu widzowi z tym, co w światowej animacji artystycznej najważniejsze, a zagranicznym gościom (a także młodszej publiczności) z najwartościowszymi osiągnięciami polskiej animacji”- mówi Marcin Giżycki, dyrektor artystyczny festiwalu. Podczas 6. edycji festiwalu będziemy mieli okazję zapoznać się z klasycznymi dziełami polskiej animacji, w dużej mierze animacji eksperymentalnej. Zaprezentujemy również to, co ciekawego dzieje się aktualnie w polskim i światowym filmie animowanym. Jak co roku ważnym elementem programu będzie sekcja Animacja i muzyka, w ramach której zaprezentujemy szerokie spektrum działań, od form eksperymentalnych, poprzez rock aż po projekcje z towarzyszeniem wieloosobowej orkiestry.

Projekcjom, koncertom i warsztatom towarzyszyć będzie Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych, w którym najlepsze filmy nagrodzone zostaną statuetkami Złotego, Srebrnego i Brązowego Pegaza. Po raz drugi przyznana zostanie również nagroda za najlepszy animowany film pełnometrażowy. Filmy oceniać będzie międzynarodowe jury, w którym zasiądą: Dmitry Geller – rosyjski twórca filmów animowanych, zdobywca Grand Prix w roku 2012, Theodor Ushev - wybitny bułgarski reżyser mieszkający i tworzący w Kanadzie i Katarzyna Głowicka – polska kompozytorka młodego pokolenia, którzy oceniać będą filmy krótkometrażowe, oraz Yves Nougarède z Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy - głównego partnera tegorocznej edycji festiwalu, rosyjski krytyk filmowy - Mikhail Gurevich i Olga Marczenko- Pärn, białoruska animatorka, od wielu lat mieszkająca i tworząca w Estonii (filmy pełnometrażowe).

 

 

Więcej informacji oraz szczegółowy program można znaleźć na stronie Festiwalu.

 

Źródło:

www.animator-festival.com

  • Dodaj link do:
  • facebook.com