Google+
Program animacji TV

Przegląd filmowy

Nauka animacji

O animacji...

"Czerń jest tajemnicą. Światło wydo-
bywa z niej tylko fragmenty. Kino jest dla mnie spotkaniem ze światłem i mrokiem."

                                          Piotr Dumała

Polecamy wywiad z artystą w Magazynie Filmowym 4/32 (kwiecień) 2014

90 filmów w konkursie O!PLA 2014

Aktualności » 90 filmów w konkursie O!PLA 2014

2014-03-10

90 ze 127 zgłoszonych filmów powalczy o złote, srebrne i brązowe statuetki "Tobołki Koziołka Matołka" w konkursie O!PLA 2014.
Filmy zostaną zaprezentowane i poddanie ocenie ogólnopolskiej publiczności z 44 miast. Wielkie otwarcie festiwalu już 21.03 w Łodzi (Muzeum Kinematografii – Kino Kinematograf). Poniżej przedstawiamy zestawienie filmów i oczywiście zachęcamy do śledzenia trasy O!PLA :)



KATEGORIA STUDYJNA

DO SERCA TWEGO (2013, 10’08”), Ewa Borysewicz, Animaso
EX ANIMO (2013, 6’52”), Wojciech Wojtkowski, FUMI STUDIO
KOCHANIE (2013, 6’35”), Izabela Plucińska, Clay Traces (Niemcy)
O RZĄDACH MIŁOŚCI (2013, 13’15”), Adela Kaczmarek, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ON / OFF (2013, 06’27”), Piotr Ludwik, Fundacja Filmowa Se-ma-for
THE ROLLING STONES (2013, 7’52”), Krzysztof Kiwerski, Krzysztof Kiwerski
TOTO (2013, 12’), Zbigniew Czapla, Warsztat Filmowy
ZIEGENORT (2013, 19’), Tomasz Popakul, NoLabel
ZMYSŁY PRYSŁY (2013, 6’05”), Marcin Wasilewski, Grupa Smacznego

KATEGORIA OFF

A GDYBY… (2013, 04’57”), Kamil Wójcik
ETIUDA GEOMETRYCZNA (2013, 03’06”), Piotr Żołądź
F.I.T. (2012, 3’), Marcin Giżycki
GLISTA LUCKA (2014, 7’29”), Tomasz Pawlak
KRONIKARZ (2013, 4’33”), Michał Sałata
LOKOMOTYWUS (2013, 02’56”), Maciej W. Sławuski
MEZOS LITHOS (2013, 04’35”), Łukasz Jędrzejewski
OSTATNIA WYSPA (2013, 9’54”), Daniel Zagórski
PAJĄK I MUCHY (2013, 3’30”), Tessa Moult-Milewska
PROCES (2013, 05’03”), Mariusz Wirski, MWM ART. FILM
VANITAS (2013-2014, 07’10”), Kamila i Mirek Sosnowscy
W KLATCE CZASU (2013, 09’54”), Justyna Podżorny
ZASMAŻANY FILM #5 (2013, 5’14”), Pedro Ferreira


KATEGORIA WIDEOKLIP

BASTARDS (2012, 2’55”), Łukasz Rusinek / Frozen Bird
ELITA (2013, 04’10”), Sebastian Kwidzyński & Marcin Roszczyniała / Sarius
DZIEWECZKA (2013, 01’52”), Marta Zabłocka / Pochwalone
JULIE’S JOURNEY TO EARTH (2013, 02’54”), Łukasz Swaryczewski / KALINA IN DUB
KOŁYSANKA KONOPNA (2013, 2’12”), Sylwia Kubus / Kapela Ze Wsi Warszawa (Polska/Niemcy)
LOVE LAYS LOW (2013, 03’14”), Izabela Szumen / Daniel Kahn & The Painted Bird
LUS PRIMAE NOCTIS – PRAWO PIERWSZEJ NOCY (2012, 4’15”), Łukasz Rusinek / R.U.T.A.
MOSAICON (2013, 03’10”), Alicja Adamkiewicz / Antonio Vivaldi (wyk. John Harrison)
NIE MA KRAJU (2013, 3’34”), Łukasz Rusinek / Kasia Dereń
NIEPRZYSIADALNOŚĆ (2013, 5’11”), Katarzyna Pereta / ŚWIETLIKI, ZSMC WA UMCS LUBLIN
ODROBINA TEJ RADOŚCI (2013, 4’16”), Łukasz Rusinek / Vavamuffin
ORAWUS (2013, 09’15”), Wojciech M. Sławuski / Wojciech Kilar
PRZEMIANA (2013, 5’), Dorota Skupniewicz, Martyna Kuźma / Trzy Maszty
SEARCHING FOR DEVO (2013, 4’43”), Natalia Brożyńska, PWSFTviT / DEVO
SILNY KAC (2012, 3’54”), Jacek Łuczyński / MC-Makler
SNAJPER (2013/2014, 02’22”), Jakub Majcherczyk, Kinga Wójtowicz / WJT
THE TRICK (2013, 03’13”), Kamil Wójcik / Acid Drinkers
TRZEJ KRÓLOWIE – PASTORAŁKA (2014, 03’20”), Anna Błaszczyk / Jan Duszyński
TY ALBO ŻADNA (2013, 03’30”), Urszula Morga, Bartosz Mikołajczyk (ESY-FLORESY Pracownia Animacji) / Makabunda
UNTIL THERE IS NO END (2013, 02’54”), Bartosz Wojda / LORN


KATEGORIA SZKOLNA

A ŁÓDŹ I TAK ZOSTANIE (2014, 07’00”), Marcin Podolec, PWSFTviT ŁÓDŹ
AB OVO (2012, 05’12”), Anita Kwiatkowska-Naqvi, PWSFTviT ŁÓDŹ
AFTER ALL (2013, 4’08”), Bogna Kowalczyk, PWSFTviT ŁÓDŹ
ALTER (2013, 5’39”), Małgorzata Andrys, PWSFTviT ŁÓDŹ
ARS MORIENDI (2013, 7’22”), Miłosz Margański, UA POZNA
BŁĘKITNE DRZEWO (2013, 06’05”), Ania Przybyłko, PJWSTK WARSZAWA
CHYTRUS (2013, 3’11”), Paulina Wójcik, ZSMC WA UMCS LUBLIN
DANSE MACABRE (2012, 05’05”), Małgorzata Rżanek, ASP WARSZAWA
DOM (2013, 03’34”), Alicja Adamkiewicz, UMK TORUŃ
DRUCIAK (2013, 11’29”), Anna Rękas, ZSMC WA UMCS LUBLIN
DULL LIFE (2012, 9’25”), Marcin Michalak/Wiktor Bartman PJWSTK WARSZAWA
FILM O ROBOCZEJ NAZWIE: PRZEBUDZENIE (2012, 14’25”), Maciej Żuk, ASP WROCŁAW
INTRUZI (2013, 04’48”), Alicja Błaszczyńska, PWSFTviT ŁÓDŹ
INVIGILO (2013, 3’20”), Artur Hanaj, PWSFTviT ŁÓDŹ
KOKIETERIA, CZYLI JAK KOBIETY UWODZĄ (2013, 03’21”), Agnieszka Waszczeniuk, UA POZNAŃ
ŁUKASZ I LOTTA (2012, 08’37”), Renata Gąsiorowska, PWSFTviT ŁÓDŹ
MIESZKAŃCY (2013, 03’19”), Mateusz Gudel, UA POZNAŃ
MOKO (2013, 4’26”), Marta Szymańska, PWSFTviT ŁÓDŹ
MORZE (2013, 04’55”), Zofia Dąbrowska, PWSFTviT ŁÓDŹ
NENUFARY (2013, 4’), Marcin Surma, PWSFTviT ŁÓDŹ
NIEPRAWDOPODOBNIE ELASTYCZNY CZŁOWIEK (2013, 04’53”), Karolina Specht, PWSFTviT ŁÓDŹ
PLAŻA (2013, 4’), Paweł Prewencki, UA POZNAŃ
POCHLEBA (2013, 4’02”), Barbara Mydlak, ASP ŁÓDŹ
POZYTYWKA (2013, 05’43”), Mateusz Dunaj, UMCS LUBLIN
PTASIE MLECZKO, PAPIEROSY…CZYLI JAK PODAĆ CO BĄDŹ (2012, 02’42”), Kamil Wójcik, ASP WROCŁAW
PTASZYSKO (2013, 03’02”), Paulina Wyrt, UA POZNAŃ
RYBAK (2014, 05’19”), Edward Kurczewski, PWSFTviT ŁÓDŹ
STEFAN I ŻUCZEK (2012, 12’20”), Piotr Loc Hoang Ngoc, PWSFTviT ŁÓDŹ
TOHU VA BOHU (2013, 2’24”), Karol Kiepas, PJWSTK WARSZAWA
TRUDNY PRZYPADEK NAUKI (2013, 5’), Marta Czarnecka, ASP WARSZAWA
UNDECIDED (2013, 3’40”), Karolina Jóźwik, ZSMC WA UMCS LUBLIN
ZA EDGARA (2013, 05’30”), Ewa Łuczków, PWSFTviT ŁÓDŹ

KATEGORIA ANIMOWANE FRASZKI

II EDYCJA NOTO (2013, 01’04”), Przemysław Liput
BAKTERIOZA (2013, 1’), Sebastian Belicki, PJWSTK WARSZAWA
CZARNE NA BIAŁYM (2013, 01’10”), Mateusz Gudel, UA POZNAŃ
DWA KROKI (2013, 1’46”), Dorota Omiotek, PJWSTK WARSZAWA
HISTORIA O MIŁOŚCI (2012, 01’09”), Karolina Specht, PWSFTviT ŁÓDŹ
INTRO (2013, 1’), Judyta Murawska, PJWSTK WARSZAWA
MIZANTROPIA (2013, 1’20”), Ewa Sobczak, PJWSTK WARSZAWA
PAC! (2012, 01’19”), Alicja Błaszczyńska, PWSFTviT ŁÓDŹ
PING-PONG (2012, 01’04”), Natalia Krawczuk, PWSFTviT ŁÓDŹ
PORTRET KOBIECY (2013, 2’17”), Alina Trusiewicz, ZSMC WA UMCS LUBLIN
POSZUKIWANIE (2013, 01’18”), Grzegorz Myćka
SÓL I PIEPRZ (2012, 02’02”), Alicja Adamkiewicz, UMK TORUŃ
WSTAWAĆ! (2013, 0’44”), Aneta Makowska
YON I RYBA (2013, 1’48”), Karol Krupski, PJWSTK WARSZAWA

  • Dodaj link do:
  • facebook.com