Google+
Program animacji TV

Przegląd filmowy

Nauka animacji

O animacji...

"Czerń jest tajemnicą. Światło wydo-
bywa z niej tylko fragmenty. Kino jest dla mnie spotkaniem ze światłem i mrokiem."

                                          Piotr Dumała

Polecamy wywiad z artystą w Magazynie Filmowym 4/32 (kwiecień) 2014

Fundacja Akcja Animacja

Szkoła filmu animowanego » Fundacja Akcja Animacja


Fundacja Akcja Animacja
Zajęcia z animacji filmowej oraz komiksu
(Warszawa, Piaseczno, Legionowo, miejscowości podwarszawskie)MAŁY ANIMATOR - kurs animacji dla dzieci z klas I i II szkoły podstawowej

OPIS

Mały Animator to dwuletni kurs kreatywności i zajęcia plastyczno-techniczne przygotowujące do warsztatów filmu animowanego prowadzonych przez naszą Fundację. Doskonały trening zdolności manualnych i artystycznych, a ponadto: projekcje filmów animowanych, lekcje wymyślania i opowiadania historii, obsługa cyfrowego aparatu fotograficznego i podstawy fotografii oaz nauka efektywnej pracy z materiałami plastycznymi. Młodzi animatorzy odkrywają swoje talenty literackie, plastyczne i techniczne, poznając przy okazji fakty i ciekawostki z ponad stuletniej historii animacji.

W czasie warsztatów uczniowie mają do dyspozycji aparaty, statywy i profesjonalne tła fotograficzne, a także materiały niezbędne do budowy scenografii. Program zajęć ma na celu przede wszystkim propagowanie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej animacji, wzbudzanie ciekawości dziecka, rozwijanie jego zdolności manualnych, rozbudzanie wyobraźni i kształcenie umiejętności chronologicznego opowiadania wydarzeń. Stawiamy na inspirowanie kreatywności dzieci i ich rozwój intelektualny i emocjonalny.

Program zajęć jest skorelowany z Podstawą Programową i realizuje stawiane przez nią cele – zarówno ogólne, jak i szczegółowe. W zakresie realizacji celów szczegółowych program warsztatów wpisuje się w edukację plastyczną i techniczną, a także polonistyczną i społeczną.

INFORMACJE DODATKOWE

- czas trwania: 4 semestry zajęć (12 spotkań w semestrze)
- cena za semestr: 360 złSZKOŁA ANIMACJI
- kurs animacji dla dzieci z klas III, IV i V szkoły podstawowej

OPIS

Szkoła Animacji to trzyletni kurs tworzenia filmów animowanych metodą stop-motion i komputerową. Mali animatorzy uczą się tworzenia scenariuszy i rysowania storyboardów a także budowania dekoracji, konstruowania lalek, animowania i montażu. Pracujemy z dedykowanym specjalnie dla dzieci i młodzieży oprogramowaniem firmy Toon Boom, lidera w dziedzinie animacji komputerowej. Rysujemy na tabletach graficznych Wacom. Warsztaty bardzo dobrze przygotowują do późniejszych etapów edukacji filmowej, technicznej, artystycznej i medialnej.

INFORMACJE DODATKOWE

- czas trwania: 6 semestrów (12 zajęć w semestrze)
- cena za semestr: 480 zł
- wstępem do zajęć Szkoły Animacji jest kurs Mały Animator


Fundacja prowadzi również kurs komiksowy dla dzieci.

KONTAKT

Tel. 796 377 111

www.akcjaanimacja.pl

info@akcjaanimacja.pl

www.facebook.com/akcjaanimacja

 

  • Dodaj link do:
  • facebook.com