Google+
Program animacji TV

Przegląd filmowy

Nauka animacji

O animacji...

"Czerń jest tajemnicą. Światło wydo-
bywa z niej tylko fragmenty. Kino jest dla mnie spotkaniem ze światłem i mrokiem."

                                          Piotr Dumała

Polecamy wywiad z artystą w Magazynie Filmowym 4/32 (kwiecień) 2014

Nabory konkursowe na Ars Independent 2016

Aktualności » Nabory konkursowe na Ars Independent 2016

2016-02-03

Ars Independent to przede wszystkim cztery międzynarodowe konkursy. Czarny Koń Filmu skierowany jest do reżyserów pełnometrażowych, fabularnych debiutów i filmów drugich. Autorzy pierwszej, drugiej lub szkolnej animacji krótkometrażowej zaprezentują się w konkursie Czarny Koń Animacji. Czarny Koń Gier Wideo oraz Czarny Koń Wideklipu dedykowane są nowym grom i teledyskom. Do wszystkich konkursów zgłaszać można utwory wydane po 1 stycznia 2015 roku.

 
fot. Michał Jędrzejowski, AIF2015

Twórcy we wszystkich kategoriach powalczą o tytuł i statuetkę Czarnego Konia oraz nagrodę w wysokości 500 euro. Szczegóły, regulaminy i formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie festiwalu: arsindependent.pl.

 

Warto przypomnieć, że podczas tegorocznego Ars Independent laureatów wyłoni festiwalowa publiczność, a nie jak dotychczas eksperckie jury. Nominowane tytuły poznamy 22 sierpnia.

 

– Jedno z najpiękniejszych wspomnień z ubiegłego roku to dla mnie zasłyszana przypadkiem w rozmowie po seansie fraza: "to był taki Arsowy film". Cieszy nas, że festiwalowe konkursy, nie tylko filmowe, wypracowały sobie wśród publiczności własną markę. W tym roku to właśnie odbiorcy zadecydują o tym, który film, animacja, gra wideo i wideoklip zostanie Czarnym Koniem! – mówi Bartek Sołtysik, rzecznik festiwalu.

 

Ars Independent Festival 2016 odbędzie się w Katowicach od 27 września do 2 października. Organizatorami wydarzenia są Katowice Miasto Ogrodów Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek oraz Miasto Katowice. 

------------------------------------------------------------ 

Bartek Sołtysik | rzecznik medialny Ars Independent Festival

media@arsindependent.pl

+ 48 607 884 535

 

www.arsindependent.pl

www.facebook.com/arsindependent.kato

www.twitter.com/arsindependent

www.youtube.com/user/arsindependentkato

www.arsindependent.tumblr.com


Źródło: materiały prasowe

  • Dodaj link do:
  • facebook.com