Google+
Program animacji TV

Przegląd filmowy

Nauka animacji

O animacji...

"Czerń jest tajemnicą. Światło wydo-
bywa z niej tylko fragmenty. Kino jest dla mnie spotkaniem ze światłem i mrokiem."

                                          Piotr Dumała

Polecamy wywiad z artystą w Magazynie Filmowym 4/32 (kwiecień) 2014

O!PLA 2015 - zgłoś film do konkursu!

Aktualności » O!PLA 2015 - zgłoś film do konkursu!

2015-01-11

21 marca 2015 w Łodzi, wystartuje III Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA. Jak co roku głównym punktem festiwalu jest konkurs przeprowadzony w 5 kategoriach:

1. STUDYJNEJ > filmy zrealizowane w studiach filmowych (w tym Dyplomy realizowane poza uczelnią), posiadające dofinansowanie z państwowych źródeł (PISF, MKiDN, etc.).

2. SZKOLNEJ > filmy zrealizowane w szkołach (wydziałach) filmowych / artystycznych, w tym także filmy zrealizowane przez studentów animacji w ramach warsztatów animacji.

3. OFF > filmy zrealizowane poza systemem studyjnym lub szkolnym, i nie posiadające dofinansowania z państwowych źródeł (PISF, MKiDN, etc.), a także filmy zrealizowane przez amatorów w ramach warsztatów animacji.

4. ANIMOWANY WIDEOKLIP/TELEDYSK > filmy zrealizowane do utworu muzycznego.

5. ANIMOWANA FRASZKA > filmy trwające maksymalnie 120 sekund (włącznie z napisami końcowymi). 

Do konkursu przyjmowane są POLSKIE FILMY ANIMOWANE, zrealizowane pomiędzy 1. stycznia 2013 roku, a 31. grudnia 2014 roku, w dowolnej technice animacyjnej (w tym filmy kombinowane posiadające co najmniej 50% sekwencji animowanych), o czasie trwania nie dłuższym niż 22 minuty (włącznie z napisami końcowymi). 

Nowością O!PLA 2015 będzie dodatkowy konkurs TERAZ DZIECI MAJĄ GŁOS!, w którym Jurorami będą najmłodsi widzowie oceniający najnowsze polskie filmy animowane dla dzieci (SZCZEGÓŁY W REGULAMINIE).

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia strony organizatora i zapoznania się ze szczegółami.
www.polskaanimacja.pl

  • Dodaj link do:
  • facebook.com