Google+
Program animacji TV

Przegląd filmowy

Nauka animacji

O animacji...

"Czerń jest tajemnicą. Światło wydo-
bywa z niej tylko fragmenty. Kino jest dla mnie spotkaniem ze światłem i mrokiem."

                                          Piotr Dumała

Polecamy wywiad z artystą w Magazynie Filmowym 4/32 (kwiecień) 2014

Piotr Dumała jurorem festiwalu Ars Independent

Aktualności » Piotr Dumała jurorem festiwalu Ars Independent

2013-07-18

Znany twórca filmów animowanych będzie wraz z Wiktorią Pelzer jednym z jurorów konkursu Czarny Koń Animacji podczas 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent w Katowicach. Przegląd konkursowy odbędzie się w dniach 21-23 września w sprawdzonej podczas zeszłorocznego festiwalu przestrzeni Galerii Ateneum. Piotr Dumała jest cenionym autorem takich animacji, jak „Zbrodnia i kara”, „Franz Kafka” czy „Łagodna”. Na swoim koncie ma także film fabularny pt. „Las”, który otrzymał Nagrodę Specjalną Jury za „szczególne wartości artystyczne” na festiwalu w Gdyni. Współpracuje z łódzkim Studiem Filmowym Se-ma-for, wykłada m.in. na uniwersytecie w Sztokholmie i na Uniwersytecie Harvarda w Stanach Zjednoczonych. Piotr Dumała będzie także bohaterem retrospektywnego przeglądu w ramach katowickiego festiwalu.

W jury konkursu animacji zasiądzie także Wiktoria Pelzer związana z wieloma międzynarodowymi festiwalami filmowymi organizowanymi w Niemczech i Austrii. Pelzer jest kuratorką sekcji animacji na festiwalu Vienna Independent Shorts oraz koordynatorką programu festiwalu Crossing Europe w Linzu.


W ramach sekcji Przed Debiutem prezentującej najciekawsze prace studentów znanych szkół animacji goście festiwalu obejrzą dzieła powstałe w duńskim The Animation Workshop, paryskiej Szkole Obrazu Gobelins oraz poznańskim Uniwersytecie Artystycznym. Dodatkowo w programie festiwalu znajdzie się także przegląd współczesnej czeskiej animacji zebranej w dwóch grupach: „Nowa fala czeskiej animacji” oraz „Od roku zero - czeska animacja lat 2000-2010".


Więcej informacji dotyczących festiwalu znajduje się na stronie www.arsindependent.pl oraz na profilu festiwalu w portalu Facebook.

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Ars Independent jest Instytucja Kultury Katowice – Miasto Ogrodów. Festiwal odbędzie się w dniach 20-29 września 2013 w Katowicach.


Źródło:
Ars Independent

  • Dodaj link do:
  • facebook.com