Google+
Program animacji TV

Przegląd filmowy

Nauka animacji

O animacji...

"Czerń jest tajemnicą. Światło wydo-
bywa z niej tylko fragmenty. Kino jest dla mnie spotkaniem ze światłem i mrokiem."

                                          Piotr Dumała

Polecamy wywiad z artystą w Magazynie Filmowym 4/32 (kwiecień) 2014

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Artykuły » Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

2012-12-10

Chyba nie ma osoby która by ich nie oglądała. Każdy z nas w młodości śledził losy swojego ulubionego bohatera na szklanym ekranie. Każdy z nas czekał na wybicie magicznej godziny 19:00 by zasiąść przed telewizorem i przez kilkanaście minut zamknąć się w świecie fantazji. Mowa oczywiście o dobranockach.
Bolek i Lolek czy Miś Uszatek to jedne z najpopularniejszych animacji naszego dzieciństwa. Mimo, że już od dawna nie są emitowane, często wspominając lata dzieciństwa wracamy do nich.  

Rzeszowskie Muzeum Dobranocek to jedno z niewielu miejsc w Polsce w którym możemy stanąć twarzą w twarz z bohaterami naszych ulubionych bajek. W salach wystawowych oglądać można oryginalne lalki min. Misia Coralgola, Misia Uszatka czy Zajączka użyte przy produkcji filmów. W gablotach znajdziemy również scenariusze, scenopisy, tła filmowe, szkice oraz recepty animacyjne.
Muzeum prowadzi także zajęcia edukacyjne w postaci projekcji filmów, warsztatów oraz konkursów. Dużą popularnością cieszą się również spotkanie z twórcami animacji.

A tak o muzeum piszą jego twórcy:


"Muzeum Dobranocek nie tylko upowszechnia wiedzę na temat historii animacji oraz popularnych dobranocek, budzi także zainteresowania literackie, filmowe, artystyczne i  kolekcjonerskie. W naszym muzeum dobrze czują się wszyscy - dzieci, młodzież i  dorośli, którzy często z łezką w oku wprowadzają swoje dzieci i wnuki w świat ulubionych bohaterów z dzieciństwa."

 

Serdecznie zapraszamy do odwiedziń jedynego w Polsce Muzem Dobranocek w Rzeszowie. Wiecej informacji o muzeum, wydarzeniach i aktualnościach można znaleźć na stronie: muzeumdobranocek.com.pl

  • Dodaj link do:
  • facebook.com