Google+
Program animacji TV

Przegląd filmowy

Nauka animacji

O animacji...

"Czerń jest tajemnicą. Światło wydo-
bywa z niej tylko fragmenty. Kino jest dla mnie spotkaniem ze światłem i mrokiem."

                                          Piotr Dumała

Polecamy wywiad z artystą w Magazynie Filmowym 4/32 (kwiecień) 2014

Pokaz dziecięcych filmów animowanych

Aktualności » Pokaz dziecięcych filmów animowanych

2014-06-09


Krakowskie Filmowisko i Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zapraszają na premierowe pokazy dziecięcych filmów animowanych powstałych w ramach warsztatów animacji poklatkowej.

Czym zajmuje się astrolog? Na jaki pomysł wpadły ryby, żaby i raki? Czego boi się Stefek Burczymucha? I jaka przygoda czeka kucyki Pony? Tego wszystkiego dowiecie się w ostatni wtorek wakacji podczas pokazu krótkich filmów animowanych autorstwa dzieci i młodzieży – uczestników warsztatów w SCKM.

Po pokazie odbędzie się słodki poczęstunek oraz rozmowa z autorami.

Wtorek, 24 czerwca 2014, godz. 18.00

Galeria Atelier
ul. Szeroka16
Wstęp wolny! 

Czym jest Krakowskie Filmowisko? Jest to program kilku spotkań poświęconych tworzeniu krótkich filmów animowanych. Podczas zajęć każdy uczestnik pracuje nad własnym filmem animowanym pod okiem filmowca i plastyka. Uczestnicy przygotowują scenariusze filmów, stwarzają postacie, rekwizyty i scenografie z wykorzystaniem najróżniejszych form plastycznych, następnie wykonają cyfrowe zdjęcia poklatkowe, które posłużą do zmontowania filmu w prostym programie komputerowym... 

Najbliższe, 5-dniowe warsztaty odbędą się już w wakacje, w terminach  7 -11 lipca 2014 oraz  25 - 29 sierpnia 2014. Szczegóły oraz zapisy pod nr tel. lub kom. 12 421 29 87 mailowo: pansyl@wp.pl lub warsztaty.sckm@gmail.com  • Dodaj link do:
  • facebook.com