Google+
Program animacji TV

Przegląd filmowy

Nauka animacji

O animacji...

"Czerń jest tajemnicą. Światło wydo-
bywa z niej tylko fragmenty. Kino jest dla mnie spotkaniem ze światłem i mrokiem."

                                          Piotr Dumała

Polecamy wywiad z artystą w Magazynie Filmowym 4/32 (kwiecień) 2014

Polski „Parauszek i Przyjaciele” podbije świat!

Aktualności » Polski „Parauszek i Przyjaciele” podbije świat!

2013-10-08

We wtorek o 11:15 w łódzkim studiu Se-ma-for odbyła się konferencja prasowa, na której ogłoszono niezwykłą wiadomość – studio podpisało umowę z jednym z największych światowych dystrybutorów programów dziecięcych Zodiak Kids na międzynarodową dystrybucję serialu „Parauszek i Przyjaciele”. Serial, który we wrześniu wszedł do emisji w telewizji MiniMini+, to pierwsza od ponad dziesięciu lat polska produkcja lalkowa dla dzieci i godny następca Misia Uszatka. Podpisanie umowy z firmą Zodiak oznacza, że „Parauszek i Przyjaciele” ma szansę być najszerzej dystrybuowanym polskim serialem dla dzieci w historii polskiej kinematografii.

 „Parauszek i Przyjaciele” będzie częścią globalnego katalogu Zodiak Kids i po raz pierwszy został zaprezentowany przez firmę zaledwie kilka dni temu  na targach MIPCOM (jedne z największych targów filmowych na świecie we francuskim Cannes).

Komentując nowy nabytek, Wiceprezes ds. Globalnej Sprzedaży oraz Koprodukcji Zodiak Karen Vermeulen stwierdza: „W Zodiak Kids przykładamy szczególną wagę do treści, jakie reprezentujemy, by zapewnić pieczę nad własnością intelektualną naszych kontrahentów oraz dobrze uzupełnić  ofertę skierowaną na rynek międzynarodowy. Nasi specjaliści ds. dystrybucji programów dziecięcych są szczerze przejęci nowym serialem – „Parauszek” to wysokiej jakości marka, która spełnia wszelkie warunki konieczne do sukcesu.”. 

Mimo że Polska ma długie tradycje w animacji poklatkowej, „Parauszek i Przyjaciele” to pierwszy serial stop motion wyprodukowany w kraju od ponad dekady. „Spędziliśmy dużo czasu projektując tą unikatową serię i, ku naszemu zadowoleniu, polska premiera „Parauszka i Przyjaciół” wywołała falę entuzjazmu u dziennikarzy oraz publiczności. Dlatego właśnie byliśmy bardzo ostrożni w doborze międzynarodowego partnera – i postawiliśmy na współpracę ze Zodiak Kids” – stwierdził Zbigniew Żmudzki, założyciel studia.

W najbliższym czasie planowane są również krajowe aktywności dla serialu – pod koniec listopada ukażą się dwie płyty DVD z przygodami sympatycznych przyjaciół z Se-ma-fora. Ich dystrybutorem jest jedna z największych firm dystrybucyjnych w Polsce – Galapagos.

„Parauszek i Przyjaciele” zostanie również pokazany w tym tygodniu na łódzkim Se-ma-for Film Festivalu.

 

Zodiak Kids jest globalnym liderem w branży rozrywki dziecięcej, częścią koncernu Zodiak Media –poświęconego produkcji dla dzieci, produktom konsumenckim oraz sprzedaży.

 

Zodiak Kids obejmuje znaczące spółki produkcyjne Marathon Media oraz Tele Images Production (Francja), jak też The Foundation (Wielka Brytania). Dział sprzedaży Zodiak Kids obsługiwany jest przez dedykowany zespół Zodiak Rights, jednego z liderów międzynarodowej dystrybucji w branży. Wszystkie kwestie dotyczące licencjonowania zarządzane są przez dedykowany dział doświadczonych specjalistów z siedzibą w Londynie i Paryżu (Zodiak Kids CP London i Zodiak Kids CP Paris).

Zodiak Kids zarządza jednym z największych światowych katalogów wysokiej jakości produkcji dla dzieci, który zawiera takie tytuły jak „Odlotowe agentki”  - międzynarodowy hit wśród seriali animowanych; „Tickety Toc” – nową animowaną serię; „Waybuloo” – hit CBeebies  dla dzieci w wieku przedszkolnym; „Redakai” – nową serię wyprodukowana przez Cartoon Network USA; Mister Maker – niezwykły pokaz rzemiosła i sztuki; Gormiti, serię opartą na sprzedanych z niebywałym sukcesem figurkach (ponad 100 milionów); Street Football – jedną z najlepiej ocenianych animowanych produkcji we Francji i Włoszech oraz nowo wprowadzone The Ranch.

www.zodiakkids.com


Źródło:
Se-ma-for

  • Dodaj link do:
  • facebook.com