Google+
Program animacji TV

Przegląd filmowy

Nauka animacji

O animacji...

"Czerń jest tajemnicą. Światło wydo-
bywa z niej tylko fragmenty. Kino jest dla mnie spotkaniem ze światłem i mrokiem."

                                          Piotr Dumała

Polecamy wywiad z artystą w Magazynie Filmowym 4/32 (kwiecień) 2014

Polski film animowany "Złote krople"

Aktualności » Polski film animowany "Złote krople"

2014-12-16

Film opowiada uniwersalną historię o dziecięcych marzeniach i potędze wyobraźni, a rozmachu dodaje jej oryginalna technika wykonania łącząca klasyczną animację rysunkową polskich animatorów wywodzących się ze szkoły Hanna Barbera z bajecznie kolorową i trójwymiarową scenografią komputerową autorstwa Polaków z wrocławskiego studia Virtual Magic wykorzystującego najnowsze technologie firmy AMD.

W filmie usłyszymy też plejadę polskich aktorów, w tym: Macieja Stuhra, Cezarego Pazurę, Andrzeja Grabowskiego, Roberta Gonerę, Marzenę Kipiel-Sztukę, Dariusza Gnatowskiego, Jarosława Boberka, Tomasza Kota i Jerzego Kryszaka. Fabuła filmu „Złote Krople” skupia się na z pozoru zwykłym rodzeństwie, 10-letnim Adasiu i 16-letniej Anecie (głosy: Benjamin Lewandowski, Aleksandra Kowalicka), które w obliczu niespodziewanej choroby ich mamy postanawiają poszukać pomocy tam, gdzie nikt poza dziećmi nie byłby w stanie jej znaleźć. 

„Połączyliśmy dwa ogromne środki wyrazu,” – mówi Daniel Zduńczyk reżyser i supervisor projektu – „uniwersalizm animacji rysunkowej i piękno wirtualnej scenografii.” 

Studio Virtual Magic pierwsze prace nad filmem rozpoczęło już w roku 2000. Niestety problemy z finansowaniem projektu na kilka lat wstrzymały produkcję. Szczęśliwie w roku 2008 scenariusz filmu otrzymał dofinansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF), a następnie z pomocą finansową ruszyła wrocławska ATM Grupa, która uwierzyła w potencjał przygotowywanego filmu. Przez kolejne dwa lata trwały przygotowania, dalsze prace nad scenariuszem oraz lifting projektów postaci z roku 2000, by w 2010 produkcja ruszyła pełną parą. Film zdobył też uznanie regionalnej komisji ODRA FILM, dzięki czemu otrzymał kolejne dofinansowanie, a twórcy zadbali o jeszcze lepszą jakość końcową.

W efekcie powstała spektakularna scenografia komputerowa, której blasku dodawały najnowsze technologie firmy AMD. Jak zapewniają producenci, zwiastun to tylko namiastka tego, co zobaczymy w całym filmie. 

Virtual Magic do doświadczona firma, która zrealizowała wiele animacji 2D i 3D, w tym m.in. „Asylum 5D”, „Tajemnicze Podziemie 5D”, „Ocenarium Prehistoryczne”, „Kajko i Kokosz” i wszystkie realizowane produkcje wymagały niezwykle wydajnych komputerów.

Przy realizacji „Złotych kropli”, podobnie jak przy poprzednich filmach, firma zdecydowała się na wykorzystanie najnowszych technologii AMD. Dzięki połączeniu szybkości profesjonalnych kart graficznych AMD FirePro oraz wielordzeniowej mocy procesorów AMD FX film „Złote Krople” powstał szybciej i przy całkowicie zrównoważonych kosztach, a jednocześnie z wykorzystaniem wielu zaawansowanych technik animacyjnych. Najnowsze technologie pozwoliły zatem na osiągnięcie spektakularnego efektu szczędzając cenne tygodnie i miesiące oczekiwania na wyrenderowanie scen z filmu.

Materiały:

www.virtualmagic.com.pl

www.zlotekrople.pl

  • Dodaj link do:
  • facebook.com