Google+
Program animacji TV

Przegląd filmowy

Nauka animacji

O animacji...

"Czerń jest tajemnicą. Światło wydo-
bywa z niej tylko fragmenty. Kino jest dla mnie spotkaniem ze światłem i mrokiem."

                                          Piotr Dumała

Polecamy wywiad z artystą w Magazynie Filmowym 4/32 (kwiecień) 2014

Se-ma-for Muzeum Animacji wyróżnione!

Aktualności » Se-ma-for Muzeum Animacji wyróżnione!

2013-04-04

Otwarcie Muzeum Animacji nominowane jako Wydarzenie Historyczne roku 2012!

Otwarcie łódzkiego Se-ma-for Muzeum Animacji znalazło się na liście 12 polskich wydarzeń roku 2012 nominowanych do tytułu Wydarzenia Historycznego Roku.


- Ogromne zaskoczenie i wielka radość – komentuje Paulina Zacharek, Dyrektor Se-ma-for Muzeum Animacji. W Se-ma-forze bowiem o nominacji dowiedziano się…z mediów! Okazało się, że mailowe zawiadomienie nie dotarło, a otwarcie Muzeum zostało zgłoszone do konkursu przez osobę z zewnątrz. – To fajnie, że ludzie dostrzegają nasze starania. To największa nagroda. – komentuje Zacharek.

Konkurs organizowany jest co roku przez Muzeum Historii Polski wraz z portalem historia.org.pl. W roku 2013 nadesłano 65 zgłoszeń z całego kraju, z których jury wybrało 12. Kolejnym etapem było głosowanie internautów.
Warto wspomnieć, że wśród jurorów znalazły się takie autorytety jak prof. Wojciech Roszkowski, prof. Andrzej Chwalba, dr Kazimierz Wóycicki, red. Jan Wróbel oraz przedstawiciele portalu historia.org.pl i Muzeum Historii Polski. Obok otwarcia Se-ma-for Muzeum Animacji wśród nominowanych są m.in. projekt edukacyjny towarzyszący musicalowi „Korczak", Europejskiego Centrum Sztuki z Białegostoku, konserwacja lubelskich zabytków czy odbudowanie polskiego cmentarza w Koji nad Jeziorem Wiktorii w Ugandzie.


Otwarcie Se-ma-for Muzeum Animacji wyróżniono jako miejsce w nowoczesny sposób upowszechniające wiedzę o historii filmu animowanego.

Pełna lista nominowanych na http://whr2012.muzhp.pl/ . Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone wkrótce.

Żródło:

Se-Ma-For

  • Dodaj link do:
  • facebook.com