Google+
Program animacji TV

Przegląd filmowy

Nauka animacji

O animacji...

"Czerń jest tajemnicą. Światło wydo-
bywa z niej tylko fragmenty. Kino jest dla mnie spotkaniem ze światłem i mrokiem."

                                          Piotr Dumała

Polecamy wywiad z artystą w Magazynie Filmowym 4/32 (kwiecień) 2014

VAFA - Visual Art Film Animation

Aktualności » VAFA - Visual Art Film Animation

2014-04-14

VAFA - Visual Art Film Animation, jednym słowem święto animacji w Warszawie. W imieniu organizatora, firmy IT MEDIA  zapraszamy wszystkich miłośników animacji 2D i 3D oraz efektów wizualnych na konferencje, która odbędzie się 22 maja w warszawskim Kinie Muranów.

VAFA 2014 to miejsce spotkania twórców i entuzjastów animacji, sposób na inspiracje i poszerzenie posiadanej wiedzy, świetna metoda na pozyskanie nowych znajomości i kontaktów biznesowych, a także pokazanie szerszej publiczności tego, co dzieje się w świecie animacji.W ramach konferencji przeprowadzonych zostanie 14 prelekcji-pokazów.
Dla uczestników konferencji przygotowane zostały następujące ścieżki tematyczne:


ANIMACJA W PRAKTYCE

Będzie ona dotyczyć zagadnień związanych z metodami pracy twórców animacji na co dzień. Tu tematem zasadniczym będzie ujęcie praktyczne i warsztatowe modelowania, koloru, kompozycji, światła czy warsztatu aktorskiego w animacji. Doświadczeni i uznani specjaliści odpowiedzą na pytanie jak to jest zrobione, opierając się na konkretnych projektach.

WIELKA ANIMACJA

Ten blok tematyczny poświęcony będzie przedstawicielom, pomysłodawcom i twórcom złożonych projektów animowanych, w tym filmów kinowych. Dzięki udziałowi w tych prelekcjach zyskacie nowe spojrzenie na to, co jest realizowane i jak na rynku polskim i międzynarodowy

INNOWACYJNOŚĆ W ANIMACJI

Kreatywne i odmienne podejście do tematu i możliwości animacji będzie tu głównym zagadnieniem. W ramach tej ścieżki tematycznej pokazane zostaną najbardziej nowatorskie projekty animacji ostatnich lat.

DOOKOŁA ANIMACJI

Animacja jest współczesnym medium przekazu, które idealnie odnajduje się w zmieniającym się runku technologii i komunikacji. Celem organizatorów będzie pokazanie różnorodności form animacji i ich elastyczności. Projekt animowany zostanie zestawiony ze światem komiksu, gry, animacji mobilnej czy reklamy.

 

Obok wystąpień i prelekcji, uczestnicy konferencji będą mieli również okazje zobaczyć wystawę prac najlepszych polskich rysowników, wziąć udział w warsztatach technicznych oraz poznać najnowsze publikacje związane m.in. z komiksem i animacją.
 

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji! Więcej szczegółów na www.vafa.pl 

klatkapoklatce.pl objęła patronat nad konferencją.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com