Google+
Program animacji TV

Przegląd filmowy

Nauka animacji

O animacji...

"Czerń jest tajemnicą. Światło wydo-
bywa z niej tylko fragmenty. Kino jest dla mnie spotkaniem ze światłem i mrokiem."

                                          Piotr Dumała

Polecamy wywiad z artystą w Magazynie Filmowym 4/32 (kwiecień) 2014

VII Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych

Aktualności » VII Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych

2014-02-06

Już po raz siódmy odbywa się Praski Festiwal Filmów Młodzieżowych, który prezentuje amatorską twórczość filmową młodzieży do lat 18. W tym roku do udziału w konkursie zaproszono także młodych twórców z zagranicy.

Uczestnicy, których filmy zostaną zakwalifikowane do konkursu, będą mieli okazję zobaczyć swój film na wielkim ekranie, a filmy zostaną ocenione przez profesjonalne jury. W poprzednich edycjach obrazy oceniali m.in. Bogusław Linda, Marcin Dorociński, Kasia Nosowska, Jerzy Zelnik, Andrzej Kołodyński, Paweł Sala, Andrzej Kopiczyński, Małgorzata Lewińska, Krzysztof Majchrzak, Eryk Lubos, Józef Gębski, Barbara Paciorkowska i wielu innych znanych twórców filmowych, krytyków i artystów.

W tym roku pojawiło się kilka zmian w regulaminie – obrazy można zgłaszać w dwóch kategoriach: reportaż i dokument oraz wideoklip i animacja, festiwal potrwa cztery dni i mocno rozszerzona zostanie oferta warsztatów.

Dodatkowo gala finałowa będzie transmitowana on-line i również internauci będą mieli możliwość głosowania na wybrany film.

Wydarzeniu będzie towarzyszyć sporo atrakcyjnych działań: koncerty, warsztaty reżyserskie, scenariuszowe, charakteryzacji, operatorskie, projekcje najlepszych filmów z poprzednich lat. Będzie można podpatrzeć jak tworzyć animacje oraz jak tworzyć materiały na potrzeby internetu. Reporterzy MER opowiedzą o dziennikarstwie śledczym oraz o etyce w pracy dziennikarza.

Młodzi filmowcy (do lat 18) mogą nadsyłać swoje krótkometrażowe filmy do dnia 28 lutego 2014 na adres biura Organizatora (04-770 Warszawa, ul. Jeżynowa 9A). Spośród nadesłanych prac Rada Programowa wyłoni po 12 najlepszych filmów w obu kategoriach, które zostaną pokazane na uroczystej gali w dniu 29 marca 2014 w kinie Praha na warszawskiej Pradze Północ. Uczestnicy będą ubiegać się o laury Złotej, Srebrnej i Brązowej Praskiej Kliszy, nagrodę specjalną Magazynu Ekspres Reporterów (emisja filmu w TVP2, nagrodę publiczności i nagrodę internautów). Pula nagród przekroczy kwotę 14 tys. złotych.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: www.ffm.org.pl

Partnerami projektu są: Firma Wedel oraz kino Praha.

Organizatorzy:

www.serduszko.org.pl

Stowarzyszenie Serduszko dla Dzieci działa od 1995 roku, kiedy to powstała pierwsza świetlica środowiskowa prowadzona przez studentów kierunków społecznych. Obecnie Organizacja działa na terenie Polski realizując projekty społeczne, edukacyjne i kulturalne. Od 2005 roku Stowarzyszenie posiada status Organizacji Pożytku Publicznego (KRS 0000163383). 

www.szkolareklamy.pl

Warszawska Szkoła Reklamy jest – w dobrym tego słowa znaczeniu – szkołą zawodową. Przygotowuje absolwentów do pracy w branży reklamowej i kilku branżach pokrewnych: grafice, fotografii, filmie, PR, marketingu. Badania i konferencje naukowe stanowią margines jej działalności. Stawia na rozwój praktycznych umiejętności słuchaczy, pomaga przemienić je w kompetencje poszukiwane na rynku pracy. 

www.fundacjaagatki.pl

Fundację im. Agatki Modrzejewskiej tworzą najbliższa rodzina i przyjaciele Agaty. Fundacja została powołana, aby upamiętnić Agatę Modrzejewską. Główne cele Fundacji to działalność oświatowo-kulturalna, szczególnie w zakresie wspierania, promocji i pomocy w rozwoju kariery dzieci i młodzieży uzdolnionych naukowo, technicznie lub artystycznie, pomoc dzieciom i młodzieży chorym, szczególnie na nadciśnienie płucne, upośledzonym i niepełnosprawnym jak również promowanie działalności w sferze ochrony zdrowia, oświaty, edukacji i wychowania. 

Osoby do kontaktu:

Jarosław Adamczuk, tel. 504 30 30 80, festiwal@ffm.org.pl

Astrid Stafiej, tel. 533 012 160, a.stafiej@serduszko.org.pl

  • Dodaj link do:
  • facebook.com